Ideja o osnivanju Bratovštine dogodila se spontano u trokutu župnik vlč. Mato Draganović, sakristan Dane Račić i vjeroučitelj Danijel Markešić. Nakon što je sisački biskup mons. Vlado Košić proglasio kako će pastoralna godina 2017./2018. u Sisačkoj biskupiji biti posvećena blaženom Alojziju Stepincu, jer je 2018. godina 120. godina njegova rođenja, i ujedno 20-a godišnjica od njegova proglašenja blaženim.

To je bio poticaj da osnujemo Bratovštinu blaženog Alojzija Stepinca. Od samog početka vjerovali smo u providnost.

Odlučili smo krenuti na posao i sazvali prvi susret u Pastoralnom centru 16.11.2017. godine. Susret je započeo nakon sv. Mise u 19.30 sati (nazočno je bilo 10 sudionika). Iznijeli smo osnovne smjernice i odlučili ići korak po korak uz sustavan, ozbiljan rad i redoviti dolazak tijekom pastoralne godine 2017./2018. godine. Nazočni su se složili.

Susrećemo se jednom mjesečno uz molitvu, razmišljanje i predavanje o blaženom Alojziju Stepincu. Predmolimo krunicu, predvodimo križni put, djelujemo karitativno, hodočastimo, sudjelujemo u raznim župnim aktivnostima. Bratovština je najviše imala 22 člana (u 2019. godini, Gospodinu je prešao pokojni Vlado Tušek - trenutno je 21 član).

Od 10.2.2019. godine nakon Osnivačke skupštine imamo Statut i službeno smo bratovština blaženog Alojzija Stepinca. Nastojimo djelovati u 21. stoljeću po načelu ''Hodimo u novostima života'' (Rim 6,4) tj. Stvarati suvremenu Bratovštinu – odgovoriti izazovima života.

Zapisnik osnivačke skupštine