4. USKRSNA NEDJELJA – NEDJELJA DOBROG PASTIRA 29.04.2012.

Utorak sv. Josip Radnik
Četvrtak sv. Filip i Jakov, apostoli
Petak sv. Florijan
Nedjelja
5. USKRSNA NEDJELJA

Sv. Mise u župi Popovača: kroz tjedan od 30. travnja do 6 svibnja 2012.

Dan

Nakana

Ponedjeljak     nema mise
  Utorak   8 sati 1. Po nakani za zdravlje djeteta Stjepana B.
        2. Po nakani za zdravlje
        3. +Ana Černi
        4. +Šimo i Jela Bago
        5. za duše u čistilištu
  Srijeda   19 sati + Ivo Pujič, Mara i Ivo Kovačevič
  19 sati
+Stijo, Ane, Ante i Ivo Uremovič i +iz obitelji Grgič
  Petak   19 sati 1. po nakani za zdravlje djeteta Stepana B.
        2. za sve pokojne vatrogasce
  Subota     nema mise zbog Susreta HKM u Sisku
  Nedjelja   8 sati u zahvalu za dobročinstva
  06.05.2012.
9:30 sati nema mise
      11 sati 1. za puk
        2. +Josip Grgič

U utorak je blagdan sv. Josipa Radnika. Sv. Misa je ujutro u 8 sati.

U petak je sv. Florijan.  Sv. Misa je u PODBRĐU u 18 sati. Nema mise u župnoj crkvi.

29.4. - nedjelja u 15.30 sati Zbor mladih ima probu za Susret HKM-ži.

U srijedu 20 sati - susret s domačinima tj. obiteljima koje če udomiti mlade

U četvrtak u 15 sati – radna akcija uređenja okoliša i Pastoralnog centra

U petak u 20 sati u Pastoralnom centu susret mladih koji su se prijavili za animatore i  volontere, i mlade koji če biti sudionici susreta HKM-a

U subotu u SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI u Sisku.

Odlazak animatora, volontera i sudionika susreta u Sisak  (u dogovoreno vrijeme)

U Pastoralnom centru postavljena je izložba slika slikara Mladena Paliča iz Martina na Muri, člana likovne udruge: „Moslavačkog kruga“.

Pozivam sve da molite na nakanu obitelji Borko za ozdravljenje djeteta Stjepana Borko.

Zahvaljujem se unaprijed obiteljima koje če udomiti Hrvatsku katoličku mladež. 5. i 6. svibnja ove godine. Zahvaljujuči svima vama udomit čemo 436 mladih u našu župu. JOŠ SAMO TJEDAN DANA DO SUSRETA HKM!!!

Molim sve koji nisu mogli udomiti mlade (zbog bilo kojeg razloga) da na bilo koji drugi način pomognu nam prigodom susreta HKM.  (bilo u organizaciji, uređenjem crkvenog dvorišta, svojim prilozima, pečenjem kolača i kiflica, donacijama… svakako se preporučamo. Budimo čvršča i odgovornija zajednica u večim naporima i brigama).

VJERONAUK

3. razred – PRVOPRIČESNICI – srijedu u 10 ili 16 sati
8. razred – KRIZMANICI – srijedu u 9 ili 15 sati

Dječji zbor subotom u 11 sati.

Tisak: Glas Koncila, Glasnik Srca Isusova i Marijina

SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI

SUBOTA 5. svibnja 2012.

Program dobrodošlice od 9 do 13 sati

Od ranojutarnjih sati autobuse če dočekivati volonteri i prometna policija te ih usmjeravati na prethodno određena parkirališta,(preporučamo da autobusi u Sisak dođu najkasnije do 11 sati).

Nakon smještaja autobusa volonteri če usmjeravati mlade prema centru grada.

Mladima i svim hodočasnicima bit če ponuđen bogat kulturni sadržaj u kojem če oni moči upoznati grad Sisak i Sisačku biskupiju. Bit če otvoreni svi muzeji, galerije i crkve.

Procesija 13 – 14 sati

U 13 sati započinje okupljanje ispred katedrale Uzvišenja Svetog Križa formiranje procesije. Procesija kreče u 14 sati ulicama grada do mjesta središnjeg misnog slavlja ispred crkve Sv. Kvirina.

Pretprogram 15 – 18 sati

Prigodan glazbeno-scenski i duhovni program, u slavljeničkom i molitvenom ozračju započinje u 15 sati, ispred crkve Sv. Kvirina. Program če animirati Biskupijski zbor mladih i mladi s područja Biskupije.

Svečano misno slavlje počinje u 18 sati, predvodi zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanič u zajedništvu sa svim hrvatskim biskupima i svečenicima. Propovijeda predsjednik Odbora HBK za mlade mons. Mijo Gorski, pomočni biskup zagrebački.

Nakon misnog slavlja mladi če se uputiti prema svojim autobusima s animatorima  koji če ih povesti u župe gdje če biti smješteni.

Oko 9 sati dolazak u Popovaču ( na tri lokacije Parking Lonija, Parking kod Šumarije i Parking kod Škole).

Večera u obiteljima ( susret i druženje s domačinima, s obitelji).

Nedjelja 6. svibnja 2012. Program u župi Popovača

Doručak u obiteljima

Druženje s obiteljima i mladima po župama (do 9 sati).

0d 9 – 9:45 moguče Razgledavanje Popovače. (Etno kuča „Moslavački krug“ Zagrebačka 15 i izložba slika u Pastoralnom centru umjetnika Mladena Paliča iz Martina na Muri).

u 10 sati - Molitva u crkvi sv. Alojzija Gonzage (najkasnije 10 minuta do 10 sati doči u crkveno dvorište.

10:50 sati - predstavljanje župe domačina ( u dvorištu na prostoru između crkve i pastoralnog centra).

u 11 sati - župna misa (misa za hodočasnike i župljane) ( u dvorištu na prostoru između crkve i pastoralnog centra).

u 12 sati - Program predstavljanja gostiju.

u 13 sati - Zajednički ručak (na tri lokacije Dom kulture, Vatrogasni dom i Pastoralni centar).

Oko 14 sati - Športske igre na Moslavcu svi hodočasnici (mladi) (gosti i domači).

Hodočasnici če biti ponuđen letak s programom sv. Mise.

Hodočasnicima če biti ponuđen i prigodan program sa znamenitostima koje mogu posjetiti, tijekom Susreta u Sisku i prilikom dolaska na Susret i odlaska s njega na području cijele Sisačke biskupije.