2. KORIZMENA NEDJELJA  - 04.03.2012.

Nedjelja
3. KORIZMENA  NEDJELJA

Sv. Mise u župi Popovača: kroz tjedan od 5. do 11. ožujka 2012.

Dan

Nakana

nema mise
  Utorak   19 sati 1. Po nakani na čast Gospi Lurdskoj za ozdravljenje (djeteta Stjepana Borko)
        2. +Ivan i Ljubica Miter i Đurđa Šercer
        3. +Kata i Mato Jaič
        4. Ratimir Prosoli
        5. +Marij i Vinko Đumlijan, Franciska i Zdenko Holy
  Srijeda   19 sati po nakani
  19 sati
+ Katica i Mile Uremovič, Ana Ganič i Josip Golubič
  Petak   19 sati 1. Po nanani za zdravlje Stjepana Borko
        2. +Andrija i Ivan Čiprakovič
  Subota   17 sati +
  Nedjelja   8 sati +
  11.03.2012.
9:30 sati +Anica Ganič i Kata i Mile Uremovič
      11 sati za puk

DUHOVNA OBNOVA TJ. JEDNODNEVNI SUSRET  ZA DJEVOJKE OD 5.-8. razr. 10. OŽUJKA 2012. Od 10 -19 sati. „OD SJEMENA DO CVIJETA uz prispodobe“ -UČINIMO TO KROZ MOLITVU, KATEHEZU, RADIONICE I IGRE! - Na susret vas pozivaju i raduju se Vašem odazivu - Sestre Služavke Maloga Isusa.

Susret Zajednice obitelji je 15. ožujka u 20 sati u četvrtak u Pastoralnom centru.

KRIŽNI PUT U UTORKOM I PETKOM U 18.30 sati.
Sva školska djeca od 1. do 8. razreda koji imaju školu ujutro trebaju doči na Križni put umjesto župne kateheze.

Pozivam sve da molite na nakanu obitelji Borko za ozdravljenje djeteta Stjepana Borko.

Molim sve obitelji koji mogu primiti mlade u svoje domove da nam dostave
PRIJAVNE LISTIĆE OBITELJI ZA SUSRET HRVATSKE KATOLIČKE MLADEŽI koji če se održati 5. i 6. svibnja 2012.

CARITASOVE AKCIJE: Potičem sve vjernike da u korizmenom vremenu, djelima ljubavi obnavljate svoju vjeru i jače se sužive s Uskrslim Gospodinom.
Akcijom  „Srcem se više daje“ prikupljaju se dobrovoljni prilozi (djeca u kutijicama a odrasli u kovertama sakupljaju svoja plodove svojih odricanja.)
Akcija „Tjedan solidarnosti s crkvom u Bosni i Hercegovini od 5.-11. ožujka 2012. (Sva milostinja skupljena 11.3.2012. ide za potrebe Caritasa BiH)
Danas če te imati prilike pomoči obitelji Borko za njihovo bolesno dijete Stjepana.

U četvrtak je u 19.30 sati vjeronauk za katekumene u Pastoralnom centru.

VJERONAUK

3. razred – PRVOPRIČESNICI – u utorak u 10 ili 16 sati
8. razred – KRIZMANICI – u utorak u  9 ili 15 sati

VJERONAUK tj. susret za MLADE  u subotu u 18 sati.

Dječji zbor subotom u 11 sati.

Ministrantski susret subotom u 11:30 sati.

Pobožnost Milosrdnom Isusu  srijedom u 19:30 sati.

Tisak: Glas Koncila, Glasnik srca Isusova i Marijina

Sažetak rada voditelja Zajednice obitelji
Tijekom mjeseca veljače 2012.g., voditelji Zajednice obitelji predvođeni svečenikom, sastali su se četiri puta.

Dogovoren je plan rada za prvo polugodište 2012.g;
- 1. ožujka – DUHOVNA OBNOVA – mons. Ramos, regionalni vikar  OPUS DEI
- ožujak – TEOLOGIJA TIJELA – predvodi vlč. Damir Stojič, studentski kapelan
- 14. travnja – ODGOJ ZRELOG KRŠČANINA – predvodi Domagoj Matoševič, rektor sjemeništa
- svibanj – hodočašče Zajednice u Mariju Bistricu
- 5.-6. svibanj – pomoč mladima u realizaciji SHKM Sisak 15. svibnja – RADIONICA ili predavanja
- 9.  Dogovoren je plan rada za prvo polugodište 2012.g lipnja - sudjelovanje na susretu obitelji u Zagrebu
- 12.  lipnja  – RADIONICA ili predavanje

Zajednica če se aktivno uključivati u rad struktura civilnog društva „I ja sam bio embrij“, poticanju mladih na okupljanje,  doprinositi Caritasu kroz kreativne radionice, pomagati pri izradi spomen-poklončiča sudionicima SHKM Sisak, uključit če se u organizaciju križnog puta ulicam župe, obilježavanje dana očeva, majčinog dana, obilježavanja godišnjica vjenčanja članova i slične programe i zajednička druženja koja če doprinositi rastu naše župe sv. Aojzija Gonzage.