4. NEDJELJA DOŠAŠĆA 19.12.2010.

Ponedjeljak Eugen, Julije, Dominik
Utorak Petar Kanizije, Anastazije, Severin
Srijeda Flavijan, Honorat, Časlav
Četvrtak Ivan de Kety, Viktorija, Servul
Petak BADNJAK, Adam i Eva
Subota BOŽIĆ - ROĐENJE GOSPODINOVO
Nedjelja
SVETA OBITELJ, Isusa,  Marije i Josipa – PRVA POLIJE BOŽIĆA , sv. Stjepan, prv.

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 20. do 26. prosinca 2010.

Dan

Nakana

Ponedjeljak 6 sati +Ana, Ankica Šafran i Josip Foret
  Utorak 6 sati 1. Po nakani (Martinovič)
      2. Po nakani (za dobročinitelje, radnike i donatore župe)
      3. +Ivan, Kata, Stjepan Horvat, Jure i Danica Jelenčič
      4. Franjo Krmpotič, Nikola i AnicaVidakovič
      5. Filip i +iz obitelji Pranjič i Ćorkovič
      6. +Darko, Anto i Alfonz i +iz obitelji Bijelič i Anto Jelaš
  Srijeda 6 sati +Luka i +iz obitelji Filipovič (godišnjica)
  Četvrtak 6 sati +Genoveva Pavlič
  Petak - BADNJAK 6 sati 1. +Bartol i Ana Rešetar, Mijo, Ivica Mato i Katica Jaič
      2. +Mara Tonkovič i Franjo Beronič
      3. +iz obitelji Đođo i Abramovič
      4. +iz obitelji Faletar i Malekinušič
  Polnočka s djecom 20 sati +
  Polnočka u 24 sata +Anto, Jela, Stijo i Martin Ganič
  Subota - BOŽIĆ 8 sati +Stjepan Andrič
    9:30 sati +Karolina Palavra
    11 sati za puk
  Nedjelja 8 sati +Stipo Miškovič
  26.12.2010. 9:30 sati +Stjepan, Danica i Marko Bijelič

11 sati
za puk

Mise ZORNICE (radnim danom)  u 6 sati ujutro.

Predstavljanje Zajednice obitelji župe bit če danas tj. u nedjelju 19.12. 2010. Pod svim misama. Pola sata prije misa bit če prikazane prezentacije o obitelji.

Osnivanje Zajednice obitelji župe sv. Alojzija Gonzage je u 21.12. 2010. u utorak u 19 sati, čemu prethodi Duhovna obnova koju če voditi vlč. Anđelko Koščak, vicerektor bogoslovije.

Danas iza svake mise vrši se prodaja božičnih ukrasa, sviječa, magneta s motivima iz naše crkve i dr. Prihod ide za Caritas. Pogledajte simpatične ukrase za bor što su ih napravile vrijedne ruke vaše djece u kreativnoj radionici.  DANAS KUPUJTE PO AKCIJSKIM CIJENAMA!

Četvrtak, 23. 12.2010. u 16 sati:  Kičenje crkve, borova, slaganje jaslica

Petak, 24. 12. Na Badnjak  - Dječja polnočka počinje u 20 h. 20 minuta ranije , u 19:40 početi če program koji  pripremaju  djeca iz dramske grupe naše župe.

Velika Polnočka počinje u 24 h. 20 minuta ranije, tj. u 23:40 počinje program koji pripremaju  mladi naše župe.

25.12. Božič – Rođenje Gospodinovo. Sv. Mise kao i nedjeljom u 8, 9.30, i 11 sati. Na Božič želimo obnoviti nekada tradicionalni blagoslov djece kod jaslica. Na Božič u 16 h dovedite dječicu, posebno malu na blagoslov, onako kako su vas nekada vaši roditelji donosili ili dovodili.

Raspored blagoslova obitelji, kuča ili stanova moči čete dobiti na Božič. Blagoslov obitelji , kuča i stanova počinje u ponedjeljak na sv. Ivana, apostola u 9 sati. Molimo ukučane da dočekaju blagoslov s upaljenim sviječama na stolu i da vi sudjeluju u blagoslovnoj molitvi.

ISPOVIJED BOLESNIKA U BOLNICI „DR. BARBOT“ u ponedjeljak – odjeli: 8a i b, 6, 9, 7 i 5 te Dvorac 4, 2 a i 2b, 1a i 1b; u srijedu odjeli: 3a, b, c, d i e

Ministrantski susret  u srijedu  u 20:00 sati.

Pobožnost Milosrdnom Isusu srijedom u 19:30 sati.

Tisak: Glas Koncila, Radosna Vijest, Glasnik sv. Josipa, Vrijeme srca

Za izgradnju pastoralnog centra i župnog ureda dalo je ovaj tjedan novih 20 obitelji. Od srca svima hvala!  Radovi u novoj župnoj kuči: napravljena je glazura, radovi žbuke unutrašnjosti su u tijeku.

Policijska postaja Kutina moli sve vjernike da se ne koriste eksplozivnim sredstvima zbog opasnosti koje pri upotrebi mogu dogoditi.

Danas tj. u nedjelju 19.12. u 17 sati u Domu kulture održava se Božični koncert na kojem nastupa naš Zbor mladih i Dječji zbor.

Školska djeca od 1. - 8. razreda prodaju Jaslice koje su sami izradili na štandu u centru Popovače od 20 do 23. prosinca, a zarada ide u humanitarne svrhe za potrebe siromašne djece (naočale, škol. pribor, odječu i obuču)