1. NEDJELJA DOŠAŠĆA 28.11.2010.

Ponedjeljak Saturnin, Iluminata, Svjetlana
Utorak sv. Andrija apostol
Srijeda Eligije, Natalija, Božena
Četvrtak Bibijana, Živka, Blanka
Petak sv. Franjo Ksaverski
Subota sv. Ivan Damaščanski, Barbara
Nedjelja
2. NEDJELJA DOŠAŠĆA

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 29. studenog do 05. prosinca 2010.

Dan

Nakana

Ponedjeljak 6 sati +
  Utorak 6 sati +Stjepan Andriš
  Srijeda 6 sati + Mato Šarčevič  (godišnjica)
  Četvrtak 6 sati +Ivan i Josip Belajec
  Petak 6 sati +Ivo, Dragutin i Alojz  Pleše
  Subota 6 sati +Ivan Nikolič  (godišnjica )
  Nedjelja 8 sati +Monika Radoš
  05.12.2010. 9:30 sati +Ana i Stjepan Markovič

11 sati
za puk

Mise ZORNICE (radnim danom) počinju u  ponedjeljak 29.11.2010. tj. sutra u 6 sati ujutro.

Danas možete nabaviti adventske vijence koje su izradila djeca, mladi i mame na radionici. Kupnjom pomažete Caritas naše župe.

Advent ili Došašče podsječa nas na Isusov dolazak na zemlju koji je dvostruk: prvi, vidljivi kad je došao u liku skromnog i siromašnog djeteta te drugi slavni kad če se pojaviti u sili i slavi nebeske vojske na svršetku svijeta. (I dok se s radošču sječamo njegovog prvog dolaska kad se rodio u Betlehemu dotle s vjerom i nadom očekujemo njegov drugi dolazak- slavni. Između ta dva dolaska Isus dolazi nama nevidljivo sada – po milosti. Tko Isusa prima milosno u svetim Sakramentima taj dobro slavi Isusov prvi dolazak i spremno očekuje njegov drugi vidljivi dolazak.)

Ovogodišnje Došašče je u znaku brige za siromašne obitelji u župi.

Osnovali smo prošle godine  „Klub 500“. To znači tko želi i može te se odluči treba dati kroz godinu dana za župni Caritas 500,00 kuna. (Mislim najprije na zaposlene te poslodavce, koji imaju i svoj obrt) Pozivamo da nam se priključe u brizi za Caritas naše župe.

Jučer je bilo Đakonsko ređenje u Sisku u katedrali 27.11.2010. godine našeg župljanina bogoslova Ivana Faletara. Vjera župljana procvjetala je i drugim duhovnim zvanjem.

VJERONAUK

3. razred – PRVOPRIČESNICI – u srijedu u 9 ili 15 sati
8. razred – KRIZMANICI  - u petak u 9 ili 15 sati

Susreti za mlade tj. vjeronauk za mlade u petak u 20 sati.

Ministrantski susret  subotom u 11 sati.

Dječji zbor subotom u 10:30 sati.

Pobožnost Milosrdnom Isusu srijedom u 19:30 sati.

Tisak: Glas Koncila, Radosna vijest