CVJETNICA – NEDJELJA MUKE GOSPODNJE - 5.4.2009.

Ponedjeljak Irenej, Petar Veronski, Prudencije
Utorak Iva de la Salle, Herman, Teodor
Srijeda Dionizije, Timotej, Diogen, Klement
Četvrtak VELIKI ČETVRTAK
Petak VELIKI PETAK
Subota VELIKA SUBOTA

NEDJELJA USKRSNUĆA GOSPODINOVA - sv. Mise: 8, 9:30 i 11 sati

Danas slavimo spomen Gospodnjeg ulaska u Jeruzalem kad je htio izvršiti svoje vazmeno otajstvo tj. priječi preko muke i smrti u život uskrsnuča.

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 6. do 12. travnja 2009.

Dan

Nakana

Ponedjeljak 19 sati
  Utorak 19 sati +Mile i Kata Uremovič, Mijo, Filomena, Ilij, Ivan i Kata Đođo
  Srijeda 19 sati +Franjo i Slava Štabarkovič i Dujmo Račič
  Četvrtak 19 sati +
  Petak 19 sati Obredi Velikog petka
  Subota 7 sati Vazmeno bdijenje
  Nedjelja 8 sati + Vlado Ermakora

USKRSNUĆE
GOSPODIONOVO

9:30 sati
+ Tomislav Šimič, Antonio Faletar i Darko Bijelič (god.)
    11 sati
Župna misa

KRIŽNI PUT
u utorak u 18:30 sati, predvode krizmanici
KRIŽNI PUT
na Veliki petak je u 15 sati

Prvopričesnici: umjesto vjeronauk veliki četvrtak u 19 sati
Krizmanici:
umjesto vjeronauk u petak u 19 sati
Ministranti:
susret u četvrtak u 17 sati

Sva školska djeca od 1. do 8. razreda koji imaju školu ujutro trebaju doči na križni put – u utorak, a razredi koji imaju školu poslije podne na križni pute neka dođu u petak u 15 sati djeca koja sudjeluju na križnom putu i misi neka kod kuče izrade cvjetiče, donesu i stave ih na trnov križ, tako da križ procvjeta dobrim djelima (našim suosječanjem s Isusovom mukom) do Uskrsa.

Velika uskrsna ispovijed za djecu je 6.4.2009. tj. na Veliki ponedjeljak u 9 i 15 sati. Započinje pokorničkim bogoslužjem.
Velika uskrsna ispovijed za odrasle je 6.4.2009. tj. na Veliki ponedeljak u 10 ili 16 sati. Također započinje s pokorničkim bogoslužjem.

OBREDI VELIKOG TJEDNA:

VELIKI ČETVRTAK
Misa Večere Gospodnje u 19 sati. Poslije Mise prijenos Presvetog Otajstva u oltar pohranjivanja. Zatim ogoljivanje oltara. Slijedi Getsemanska ura kod oltara pohranjivanja koji do 23 sata vode sami vjernici, a od 23-24 predvodi svečenik.

VELIKI PETAK
Križni put u 15 sati tj. u 3 popodne.
Služba Muke Gospodnje u 19 sati Vjernici če u sklopu obreda (Klanjanje križu) poljubiti noge Raspetom ispred oltara.

VELIKA SUBOTA
Tog dana crkva ne slavi misnu žrtvu nego ostaje uz grob Gospodnji razmatrajuči njegovu muku i smrt. Raspored klanjanja kod Božjeg groba na oglasnoj ploči.

VAZMENO BDJENJE
Obredi Vazmenog bdijenja u svetoj noči počinju u 20 sati. Vazmeno bdijenje vrhunski je obred Velikog trodnjevlja kojim se slavi tajna Kristovog uskrsnuča. Blagoslov jela odmah poslije Vazmenog bdijenja.

USKRS
Sv. Mise 8, 9:30 i 11 sati. Blagoslov jela poslije Misa u 8 i 9:30 sati.