4. KORIZMENA NEDJELJA - Sredoposna - 22.3.2009.

Ponedjeljak Turbije, Oton, Edmund
Utorak Latin, Javorka, Simon
Srijeda BLAGOVIJEST – NAVJEŠTENJE GOSPODINOVO
Četvrtak Montan i Maksima
Petak Lidija, Rupert, Lada
Subota Priska, Renata, Sonja

5. KORIZMENA NEDJELJA  - Gluha - sv. Mise: 8, 9:30 i 11 sati

Ove nedjelje če se održati DAN OČEVA župi SV. ALOJZIJA GONZAGE u Popovači pod misom u 9.30 sati.

4. travnja 2009. u 10 sati biti če ređenje đakona Mate Malekinušiča iz Popovače u crkvi sv. Nikole u Krapini. Pozivamo vjernike koji žele biti nazočni da se jave u župni ured ili u sakristiju radi organizacije prijevoza.

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača 23. - 29. ožujka 2009.

Dan

Nakana

Ponedjeljak 18 sati na čast M.B. Po nakani
  Utorak 18 sati +iz obitelji Škrnjug i Posarič, Dragica Trbušič i Franjo Turkovič
+Slavko, Srečko, Željko i Joso Grgič
  Srijeda 18 sati +Ivica Blažinič
  Četvrtak 18 sati +Ivan Nikolič i Ruža Mikulič
  Petak 18 sati na čast MB na jednu nakanu
  Subota 8 sati +Tomislav Šimič, Antonio Falatar i Darko Bijelič
  Nedjelja 8 sati + Ivan i +iz obitelji Lukšič, Barica i Tomo Randič
    9:30 sati
+iz obitelji Haramustek
    11 sati
Župna misa

ISPOVIJED BOLESNIKA I STARIJIH OSOBA
UTORAK 8-10 sati Zagrebačka, 10-11 sati Weissova, Banderierova, 11-13 sati Sisačka
SRIJEDA 8-10 sati Moslavačka, Kolodvorska, Radnička, V. Brdo, 10-12 sati B. Jelačiča, Podbrđe
ČETVRTAK 8-10 sati Raičevac, Mikulanica, Tome Bakača, 10-12 sati Vinogr. Mikulanica, Polakova, Vinogradska

KRIŽNI PUT
u utorak u 17:30 sati, predvode vjeroučenici od 1.-4. razreda s vjeroučiteljicom Marinom
KRIŽNI PUT u petak je naveče u 17:30 predvode članovi ŽEV-a i ŽPV-a sa župnikom

SUSRET tj. kateheze za mlade (srednjoškolce, studente i mlade radnike) petkom u 20 sati

Iz poruka Pape Benedikta XVI mladeži svijeta, Sydney 2008: "Samo u Bogu i njegovoj crkvi možemo nači ono jedinstvo koje tražimo... Bdijte! Znajte služati! Obogačeni darovima Duha, imat čete snage da nadiđete parcijalno gledanje, tu praznu utopiju, kratkotrajnu prolaznost, te da ponudite dosljednost i sigurnost krščanskoga svjedočanstva! U svojim srcima znamo da samo gospodin ima "riječi života vječnoga". Udaljavanje od njega samo je beskoristan pokušaj bijega od nas samih."

Prvopričesnici: vjeronauk u subotu u 9 sati.
Krizmanici: vjeronauk u subotu u 10 i 11 sati.
Ministranti: susret u subotu u 12 sati

Djeca če nakon mise dijeliti kasice koje su sami izradili za ovu caritasovu korizmenu akciju

Udruga dijabetičara opčine Popovača 26.3.2009. (četvrtak) u 16 sati u Domu kulture vršit če kontrolu šečera u krvi i krvnog tlaka besplatno za sve zainteresirane. Biti če predavanje koje održati okulista Ivica Bedenički iz bolnice Sisak.