Akviia i Priscila: Hadrijan
Bl. Marija Petković; Leticija; Nikola Pik, i dr.
Amalija; Ljubica; Rufina
Benedikt op.; Benko; Olga
Mohor, Ivan Gualberti; Mislav
MAJKA BOŽJA BISTRIČKA
15. KROZ GOD. Kamilo de Lellis, Angelina, Gašpar

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 07. srpnja 2024.]
UKRATKO: mlada misa vlč. Frana Bijelića, završeni ličilački radovi u župnoj crkvi, blagoslov završenih radova, zahvala, župni ured.

Mlada misa vlč. Frana Bijelića: naš župljanin, vlč. Frano Bijelić, proslavit će svoju mladu misu 14. srpnja u 11 sati. Mladoj misi prethodi trodnevna priprava, od 11. do 13. srpnja, s večernjim svetim misama (u 18:30 sati) koje predslave: preč. Matija Pavlaković, vlč. Ivan Kuzmić i preč. Janko Lulić. Na sam dan mlade mise, 14. srpnja, procesija započinje u 10 sati roditeljskim blagoslovom ispred mladomisnikove kuće (Ul. bana Jelačića 92b). Bit će organiziran prijevoz od župne crkve do roditeljske kuće.
Naša župa će kao dar mladomisniku uručiti albu i misnicu u kojoj će predslaviti mladu misu. Sva milostinja te nedjelje također će biti uručena mladomisniku.

Završeni ličilački radovi u župnoj crkvi: u petak su završili ličilački radovi u župnoj crkvi. Ostalo je još nekoliko detalja koje ćemo riješiti ovaj tjedan.
Popis radova u crkvi: bojanje zidova svjetlijom bojom, restauracija crta na zidovima, lakiranje drvenog stropa, sanacija elektroinstalacija u sakristiji, restauracija stropova na malom koru i kod Majke Božje Garićke, bojanje ulaznih vrata i štokova, uređenje stare propovjedaonice, uklanjanje dotrajale rasvjete kako bi se mogla staviti nova, nabavka novih elemenata za spremište ispod kora.
Radove je izvršila firma Magic-Art iz Popovače. Ovi radovi će biti plaćeni sredstvima obiteljskog dara za 2025. godinu. Ušli smo u projekt ličilačkih radova jer slavimo mladu misu našeg župljanina.

Blagoslov završenih ličilačkih radova: na prvi dan trodnevnice, u četvrtak, 11. srpnja, imat ćemo blagoslov uređene crkve povodom završenih ličilačkih radova. Dođite i zajedno započnimo pripremu za veliki događaj, za mladu misu našeg župljanina vlč. Frana Bijelića!

Zahvala: hvala župljanima koji su sudjelovali u iznošenju i vraćanju interijera u crkvu te u uređenju spremišta ispod kora.

Župni ured: ovaj tjedan zbog organizacije proslave mlade mise župni ured ne ureduje od četvrtka do nedjelje ni za pozive, ni za poruke, ni za e-mailove.