Dionlzije; Diogen; Klement
Martin I. papa; Ida; Justin
3. Uskrsna. Valerijan; liburcije; Maksim, Zdravko

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 07. travnja 2024.]
UKRATKO: Nedjelja Božjeg milosrđa, probe za podjelu sakramenata, takse za prvu pričest i krizmu.

Nedjelja Božjeg milosrđa: danas, 07. travnja, na Bijelu nedjelju, slavi se Nedjelja Božjeg milosrđa. Čestitamo blagdan našoj molitvenoj zajednici. Povodom blagdana prikladno su ukrasili prostor ispred oltara te im zahvaljujemo.

Probe za podjelu sakramenata: ovaj tjedan, od utorka do petka, 09.—12. travnja, bit će probe povodom podjele sakramenata. Prvopričesnici imaju probe u 17 sati. Krizmanici imaju probe u 19 sati. U petak, 12. travnja, obje grupe, i prvopričesnici i krizmanici, imat će ispovijed u 17 sati. Idući vikend, 13. i 14. travnja, bit će podjela sakramenata.

Takse za prvu pričest i krizmu: ove godine ćemo drugačije. Umjesto takse neka roditelji kandidata za prvu pričest i krizmu na sam dan podjele sakramenata u škrabicu na ulazu u crkvu ubace svoj prilog. Ove godine roditelji kandidata ne trebaju ništa uređivati ni crkveni okoliš ni crkvu. Njihov novčani prilog ide za obnovu kapele u Velikom Brdu. Iznos ćemo objaviti nakon podjele sakramenata.