Ovaj tjedan slavimo:
Ponedjeljak
04.09.
Ruža Viterbska; Marcel; Dunja
Utorak
05.09.
Majka Terezija; Lovro Jus.
Srijeda
06.09.
Zakarija; Eleuterij; Boris; Davor
Četvrtak
07.09.
Sv. Marko Križevčanin; Regina
Petak
08.09.
RODENJE MARIJINO MALA GOSPA
Subota
09.09.
Petar Klaver; Strahimir
NEDJELJA
10.09.
23. KROZ GOD. Nikola Tolentinski; Pulherija
Ponedjeljak
11.09.
Proto i Hijacint; Helga
Utorak
12.09.
Ime Marijino; Dubravko
Srijeda
13.09.
Ivan Zlatousti; Zlatko; Ljubo
Četvrtak
14.09.
Uzvišenje sv. Križa
Petak
15.09.
BDM žalosna, Dolores
Subota
16.09.
Kornelije i Ciprijan; Eufemija
NEDJELJA
17.09.
24. KROZ GOD. Rane sv. Franje; Robert B.

 

Događanja u tjednu

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 03. rujna 2023.]
UKRATKO: prodaja slika, molitva časoslova, župni ured i svete mise, Katolička srednja škola, župne kateheze

Prodaja slika: u pastoralnom centru možete pogledati izložbu slika koje su naslikane na ljetnoj koloniji što ju je organizirala naša župa. Slike koje su označene brojevima možete kupiti. Cijena slike je 35 eura. Ukoliko se odlučite kupiti sliku, uzmite broj ispod slike kako biste potvrdili rezervaciju slike i javite se župniku.

Molitva časoslova: u utorak, 05. rujna, nakon večernje svete mise, imat ćemo uvježbavanje molitve časoslova kako bismo pripremljeni započeli moliti časoslov utorkom na na večernjoj svetoj misi. Časoslovi će stajati na ulazu u crkvu, možete ih za vrijeme mise koristiti te poslije vratiti na mjesto. Časoslove možete nabaviti u župnom uredu po promotivnoj cijeni (20 eura).

Župni ured i svete mise: od 07. do 15. rujna zbog godišnjih odmora ne ureduje župni ured  za pozive, poruke i e-mailove. Svete mise su 08. i 14. rujna u 19 sati, 15. rujna u 18:30 sati. Župnika će mijenjati okolni svećenici. Nedjeljne svete mise 10. rujna predslavi vlč. Mario Stjepan Šikić.

Katolička srednja škola: naš biskup je osnovao Katoličku gimnaziju koja bi se otvorila ovdje u Popovači. Trebala bi započeti s radom na jesen 2024. godine. Odgovorna osoba za ustroj škole je vlč. Josip Bulat, župnik u Ludini.

Župne kateheze: početkom školske godine djeca drugog, trećeg, sedmog i osmog razreda dobit će prijavnice koje je potrebno ispuniti i predati 17. rujna. U nedjelju 17. rujna, na svetoj misi u 09:30 sati bit će „Zaziv Duha Svetoga” povodom početka školske godine. Toga dana nakon svete mise bit će kratki roditeljski sastanak. Župne kateheze započet će krajem rujna i održavat će se petkom prije i poslije večernje svete mise.