Ovaj tjedan slavimo:
Ponedjeljak
22.05.
Rita; Jagoda; Renata; kv.
Utorak
23.05.
Deziderije; Željko; Željana
Srijeda
24.05.
Marija Pomoćnica; Vinko; kv.
Četvrtak
25.05.
Marija Majka Crkve; Beda časni; Grgur VIL
Petak
26.05.
Filip Nen; Zdenko
Subota
27.05.
Augustin Kenterberijski
NEDJELJA
28.05.
Pedesetnica - Duhovi German; Villm; Velimir

 

Događanja u tjednu

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 21. svibnja 2023.]
UKRATKO: euharistijsko klanjanje, čišćenje crkve, probe mješovitog zbora, Kvirinovo, hodočašće na Ovčaru, zaručnički tečaj.

Euharistijsko klanjanje: u četvrtak, 25. svibnja u 17:45 sati, bit će euharistijsko klanjanje koje predvodi Bratovština. Dođite!

Grupa za čišćenje crkve: u petak, 26. svibnja, oko 19:00 sati, za čišćenje crkve je ponovno na redu VII. Grupa jer se nitko nije odazvao na čišćenje, ulice: Voćarska, Krmelovac, Trnajec, Podbrđe, V. Brdo, Pavlina, Trnovka, Mučnjakova, Gaborčina.

Mješoviti zbor: probe zbora su srijedom u 18 sati. Pozivaju se novi članovi koji žele pjevati na svetoj misi u 11 sati neka se priključe probama. Također neka dođu i oni koji žele pjevati za proslavu svetog Alojzija Gonzage.

Kvirinovo u Sisku: ovogodišnja proslava zaštitnika biskupije, sv. Kvirina, bit će u subotu, 03. lipnja. Organiziran je autobus, prijevoz je besplatan. Polazak je u 8:45 sati ispred župne crkve. Sudjelovat ćemo na procesiji koja započinje u 10 sati od katedrale i  pješke idemo do bazilike. Sveta misa je u 11 sati.Prijavite se u sakristiji ili u župnom uredu.

Hodočašće na Ovčaru: povodom Božjeg Milosrđa, u nedjelju 18. lipnja, organizirano je hodočašće u Ovčaru. Polazak je iz Popovače u 6:20 sati ispred župne crkve. Cijena prijevoza je 12 eura. Prijave na broj 098/1982-716 (Ivanka).

Zaručnički tečaj: u našoj se župi od 16. do 18. lipnja odvija zaručnički tečaj. Tečaj je u 19 sati. Prijave isključivo preko stranice Sisačke biskupije.