Ovaj tjedan slavimo:
Ponedjeljak
23.01.
Emerencijana, Milka; Vjera
Utorak
24.01.
Franjo Saleškj; Bogoslav
Srijeda
25.01.
Obraćenje Sv. Pavla; Ananija; Henrik
Četvrtak
26.01.
Timotej i Tit; Bogoljub; Tješimir
Petak
27.01.
Angela Merici; Pribislav
Subota
28.01.
Toma Akvinski; Tomislav
NEDJELJA
29.01.
4. KROZ GOD. Valerije; Konstancije; Zdeslav
Ponedjeljak
30.01.
Hijacinte; Martina; Gordana
Utorak
31.01.
Ivan Bosco; Marcela; Vanja
Srijeda
01.02.
Briglta; Miroslav; Sever
Četvrtak
02.02.
PRIKAZ. GOSP. SVIJEČNICA; Marijan
Petak
03.02.
Sv. Blaž; Sv. Vlaho; Tripun
Subota
04.02.
Andrija Corsini; Veronika Jeruz.
NEDJELJA
05.02.
5. KROZ GOD. Agata; Dobrila; Modest

 

Događanja u tjednu

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 22. siječnja 2023.]
UKRATKO: župni ured i svete mise, molitva za jedinstvo kršćana, čišćenje crkve, Svijećnica, sveti Blaž, izložba bl. Karla Acutisa, Stepinčevo, zaručnički tečaj, grijanje.

Župni ured i svete mise: ovaj i idući tjedan raspored je drugačiji. Večernje svete mise nema u četvrtak 26. siječnja i utorak 31. siječnja. Župni ured ureduje 24. siječnja, 02. i 03. veljače. U ostale dane ured je zatvoren za pozive, poruke i e-mailove. Iduće nedjelje, 29. siječnja, svete mise predslavi p. Mariano iz Kutine.

Molitva za jedinstvo kršćana: povodom tjedna u kojem se moli za jedinstvo kršćana, mi ćemo zajednički moliti u utorak, 24. siječnja, na svetoj misi u 18:30 sati. Namijenite svoje nakane za jedinstvo kršćana.

Grupa za čišćenje crkve: u petak, 27. siječnja, oko 19:00 sati, za čišćenje crkve je na redu  II. grupa, ulice: Stepinčeva, Raičevac, Nemčićeva, Lovraka, Banderiera, Badalića.

Svijećnica i sveti Blaž: u četvrtak, 02. veljače, na večernjoj svetoj misi u 18:30 sati slavimo svetkovinu Prikazanja Gospodinova (Svijećnica). Svijeće ćete moći uzeti na ulazu u crkvu. U petak, 03. veljače, na kraju svete mise  koja je u 18:30 sati bit će blagoslov grla povodom spomendana svetog Blaža.

Grupa za čišćenje crkve: u petak, 03. veljače, oko 19:00 sati, za čišćenje crkve je na redu  III. grupa, ulice: Sisačka, Pergošićeva.

Izložba bl. Karla Acutisa: od 03. do 07. veljače bit će u pastoralnom centru postavljena izložba o euharistijskim čudima koju je zamislio dvanaestogodišnji mladić, sada blaženik, Karlo Acutis, koji je preminuo od leukemije 2018. i 2020. proglašen blaženikom zbog svojeg kršćanskog života. Izložba putuje po Hrvatskoj te će kod nas biti u navedene dane prije proslave Stepinčeva. Dođite!

Stepinčevo: proslava suzaštitnika župe bit će od 08. do 10. veljače. U srijedu, 08. prosinca, prije večernje svete mise bit će križni put u 17:45 sati. U četvrtak, 09. veljače, nakon svete mise bit će prigodno predavanje o blaženiku. U petak, 10. veljače, svečana proslava bl. Alojzija na večernjoj svetoj misi nakon koje će biti kratko klanjanje i domjenak u pastoralnom centru. Dođite!

Zaručnički tečaj: od 17. do 19. veljače održava se zaručnički tečaj. Započinje u 19 sati. Molimo zaručnike da se prijave preko web-stranice Sisačke biskupije. Više o temama tečaja možete pročitati na župnoj web-stranici.

Grijanje: u crkvi je uključeno grijanje. Budući da se održava 24-satno grijanje molimo zatvarajte sva vrata za sobom! Klupe gdje su radijatori držite razmaknute od radijatora i zidova da bi se omogućila ventilacija toplog zraka.