Ovaj tjedan slavimo:
Ponedjeljak
25.07.
Jakov, apostol; Kristofor
Utorak
26.07.
Joakim i Ana roditelji BDM
Srijeda
27.07.
Klement Ohridski, Klemo
Četvrtak
28.07.
Prohor, Nikanor, Viktor I., Nazarije
Petak
29.07.
Marta; Flora; Blaženka
Subota
30.07.
Petar Krizolog; Rufln; Anđa
NEDJELJA
31.07.
18. KROZ GOD. Ignacije Lojolski; Vatroslav

 

Događanja u tjednu

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 24. srpnja 2022.]
UKRATKO: hodočašće u Osekovo, čišćenje crkve za II. grupu, pisanje molitvenih nakana za karmelićanke u Kloštru.

Hodočašće svetoj Ani u Osekovo: na blagdan svete Ane, 26. srpnja, imat ćemo hodočašće vjernika u Osekovo. Okupljanje je u 16:00 sati ispred župne crkve u Popovači i upućujemo se pješke u Osekovo. Dolazimo na večernju svetu misu koja je u 18 sati.

Grupa za čišćenje crkve: u petak, 29. srpnja, oko 19:00 sati, za čišćenje crkve je ponovno na redu II. grupa jer se nitko nije odazvao na čišćenje, ulice: Stepinčeva, Raičevac, Nemčićeva, Lovraka, Banderiera, Badalića.

Pisanje molitvenih nakana za samostan karmelićanki u Kloštar Ivaniću: naredna dva tjedna, do 09. kolovoza kada je blagdan sv. Terezije Benedikte od Križa (Edith Stein), u kutiju koja će stajati kod Marijinog oltara možete ubaciti svoje molitvene nakane ili riječi zahvale koje ćemo proslijediti sestrama karmelićankama. Karmelićanke su sestre koje zatvoreno žive u samostanu i mole za svijet pa će ovo biti način da ih podržimo u njihovom pozivu.