Amon; Eugen i Makarije
Petar Kanizije; Snježana
Honorat; časlav; Zenon
Ivan Kentijski; Viktorija; Vilka
Badnjak; Adam i Eva (post)
ROĐENJE GOSP. BOŽIĆ
Sv. Obitelj; Stjepan Prvomučenik

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 19. prosinca 2021.]
UKRATKO: nedjelja Caritasa,  božićno uređenje crkve, Betlehemsko svjetlo mira, polnoćke, Božić, blagoslov djece, božićni župni listić, knjiga propovijedi, grijanje u crkvi, flaširana blagoslovljena voda i Biblije za djecu, ublažene preventivne mjere.

Nedjelja Caritasa: prošle nedjelje, 12. prosinca, prikupili smo 2.590 kuna za Caritas. Hvala svima na prilozima!

Betlehemsko svjetlo mira: stiglo je Betlehemsko svjetlo mira. Ponesite lampaše i prenesite si svjetlo u svoje domove.

Božićno uređenje crkve: u ponedjeljak, 20. prosinca od 17:00 sati, uređujemo crkvu za Božić, slažemo unutarnje jaslice, kitimo borove. Molimo prijavite se za uređenje!

Polnoćke: u petak, 24. prosinca, imamo tri polnoćke: 18:30, 20:30 i 24:00 sati. Dvadesetak minuta prije polnoćki je glazbeno-scenski prikaz živih jaslica. Dođite!

Božić: u subotu, 25. prosinca, svete mise su kao i nedjeljom: 08:00, 9:30 i 11:00 sati.

Blagoslov djece: u nedjelju, 26. prosinca, povodom sv. Stjepana, nakon dječje svete mise u 9:30 sati, bit će blagoslov djece.

Božićni župni listić: uskoro izlazi novi listić u kojem će biti termini blagoslova obitelji. Listić ćete do Božića dobiti na svoje adrese i uskoro moći preuzeti i u crkvi.

Knjiga nedjeljnih propovijedi: možete nabaviti župnikovu knjigu „Obzor nade” u kojoj su propovijedi nadahnute na čitanjima ove liturgijske godine. Cijena je 50 kuna.

Grijanje u crkvi: uključeno je grijanje župne crkve. Stoga, zatvarajte crkvena vrata za sobom! Držite zatvorenima i sva vrata na koru.

Flaširana blagoslovljena voda i Biblije za djecu: stavljene su na stol na ulazu u crkvu i slobodno ih uzmite.

Ostaju ublažene preventivne mjere: Od 20. srpnja 2021. ublažili smo stroge kontrolirane preventivne mjere koje smo savjesno držali od početka izbijanja virusa. Od tada su preventivne mjere u našoj župi svedene na osobno odgovorno ponašanje.