Nikola biskup; Nikša
Damaz; Damir; Sabin; kv.
3. Ned. Došašća. Gospa Guadalupska

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 05. prosinca 2021.]
UKRATKO: rezultati izbora za vijeća, sastanak župnih vijeća, Bratovština posjećuje nemoćne, nedjelja Caritasa, adventski program idućeg vikenda, župnikova knjiga propovijedi, borovi za crkvu, grijanje u crkvi, flaširana blagoslovljena voda i Biblije za djecu, ublažene preventivne mjere.

Rezultati izbora za vijeća: dana 30. studenoga pristupili smo brojenju glasova prema glasačkim listićima koje ste stavili u kutiju. U župno pastoralno vijeće ulaze kandidati: Marina Pajer, Željko Gosarić, Mato Nikolić, Marija Bilić Prcić, Danijel Markešić, Zvjezdana Furjan, Marina Međimurec Čupić. U župno ekonomsko vijeće ulaze kandidati: Zvonimir Lukšić, Mato Nikolić, Marko Košćal. Čestitamo izabranim kandidatima.

Sastanak župnih vijeća: molimo novoizabrane vijećnike da nakon misa ostanu kako bismo se dogovorili za sastanke. Tema sastanka pastoralnog vijeća: uvid u registar župljana i Spomenicu župe, prepravci i prijedlozi za običajnik župe. Tema sastanka ekonomskog vijeća: uvid u financijska izvješća, blagajnički dnevnik, nadolazeće troškove i stanje svih župnih računa.

Bratovština posjećuje nemoćne po kućama: tijekom ovog tjedna članovi Bratovštine posjetit će korisnike ispovijedi u kući. Uručit će im simbolične poklone.

Nedjelja Caritasa: iduće nedjelje, 12. prosinca, sva milostinja namijenjena je za Caritas (župni i biskupijski).

Adventski program idućeg vikenda: tema kateheze u petak, 10. prosinca u 18:30 sati, je „Molitva iz Riječi Božje”. Kateheze vodi župnik. U subotu, nakon Večernjice, bit će koncert zborova iz Volodera i Siska. Dođite!

Knjiga nedjeljnih propovijedi: možete nabaviti župnikovu knjigu „Obzor nade” u kojoj su propovijedi nadahnute na čitanjima ove liturgijske godine. Cijena je 50 kuna.

Borovi za crkvu: molimo župljane koji imaju rasadnike borova da se jave ako žele donirati borove za crkvu. Borovi trebaju biti oko 4 metra visine. Postavljanje borova je do 18. prosinca.

Grijanje u crkvi: uključeno je grijanje župne crkve. Stoga, zatvarajte crkvena vrata za sobom! Držite zatvorenima i sva vrata na koru.

Flaširana blagoslovljena voda i Biblije za djecu: stavljene su na stol na ulazu u crkvu i slobodno ih uzmite.

Ostaju ublažene preventivne mjere: od 20. srpnja preventivne mjere u našoj župi svedene su kao stvar osobnog izbora odgovornog ponašanja vjernika. Unatoč povećanju broja zaraženih, vršenje preventivnih mjera je na savjesti pojedinaca. Starije vjernike koji nisu preboljeli virus, potičemo na cijepljenje.