Ponedjeljak Modest, Hijacint, Lazar

Nedjelja -   8 sati +Juraj i Dragica (god) i +iz ob. Zebić i Ovčarić
  4. Nedj. Došašća   9.30 sati +Karolina Palavra
  (23.12.2018.)   11 sati pro populo

Mise ZORNICE (radnim danom) počinju u ponedjeljak 03.12.2018. tj. sutra u 6 sati ujutro. Crkva se otvara u 5.30 sati. Devetnicu Božiću (16. - 24. 12.2018.).

ŽUPNA KATEHEZA (ŽUPNI VJERONAUK)

PRVOPRIČESNICI   u srijeda 15 sati (3 a OŠ Popovača)
ili 16 sati (3b OŠ Popovača + 3 OŠ Z. Sever)
SEDMI RAZRED   u četvrtak 15 sati (svi 7. razredi)
KRIZMANICI:   u četvrtak 16 (OŠ Popovača) ili 17 sati (OŠ Z. Sever )

Četvrtkom:

- u 16.10 vjeroučenici idu sa svojim vjeroučiteljima u posjet starijim osobama u Župi.

- u 17.15 proba zbora i dramske za Žive jaslice

Utorak u 19.00 sati - Proba mješovitog zbora

U subotu u 17.30 sati paljenje 4. adventske svijeće na Trgu I. Nastupa dječji vrtić Popovača i Mažoretkinje Grada Popovače.

Dolazi u naš grad i župu Betlehemsko svjetlo, ponesite svijeću ili lampaš. Bit će puštene lanterne u zrak.

Ispovijed bolesnika u župi:
u utorak 18.12. Mikulanica, I. Pergošića i Vinogradska Mikulanica, Polakova

Danas je 3. Nedjelja Došašća - nedjelja Caritasa. Sva molostinja i svi prilozi idu za Caritas.

U petak i subotu - Postavljanje živih jaslica, molimo za pomoć. Od 9 sati ujutro.

Tisak: Glas Koncila, Mak, Radosna Vijest

Najave:
1. Božićna Ispovijed u bolnici "Dr. I. Barbot" u ponedjeljak 17.12. od 9 sati
2. Velika Božićna ispovijed u subotu 22.12. u 10 ili 16 sati

Kao što se vidi; orgulje koje smo kupili, (presložili, restaurirali novi umjetnički okvir i ormar napravili), tj. sada su dobile svoj konačni oblik, treba još nešto detalja urediti (bojenje cijevi, i obući sviraonik) a kad bi bilo dovoljno velikih kumova onda bi kupili novi sviraonik. Hvala Bogu što su već počeli kumovi davati za orgulje. Budući smo pri završetku radova već smo puno toga platili ali smo u velikom, velikom minusu. Pa se nadam i molim i Vas da se uključite kao kumovi koji to možete. Orgulje imaju preko 1100 cijevi. Pa svako može kumovati tj. kupiti 1 cijev. Napravio sam plan kako je to moguće. Kum se orgulja može biti: počevši od 200 kn, 50 eura, 500 kn, 100 eura, 1000, kn, 200 eura, 2000 kn, 500 eura, 5000 kn, 1000 eura, i više od 1000 eura. A već sad imamo 2 donatora s više od 1000 eura, a neki koji su dali manje a za njih je to doista znatno i puno. Ako tako i mi budemo dali znatno i osjetno dovršit ćemo to veliko djelo za crkvu i župu.

Zamolba za namjensku donaciju – orgulje

Poštovani,

Poštovani, u potpunoj ovisnosti o dobrim ljudima koji su voljni nesebično pomoći i time podržati naš projekt – orgulje, slobodan sam Vas zamoliti za financijsku pomoć.
Za župu je to vrlo velik izdatak za koji ni višegodišnja redovna sredstva ne bi bila dostatna.
Molimo Vas stoga za pomoć kako bi mogli dovršiti to veliko djelo za crkvu i župu.
Sredstva se mogu uplatiti na žiro-račun župe Popovača broj (U PBZ): HR47 2340009 1100182889

Zahvalna srca zazivljem na Vas Božji blagoslov!