Ovaj tjedan slavimo:
Ponedjeljak
03.05.
Filip i Jakov ap.; Mladen
Utorak
04.05.
Florijan;Cvjetko;Cvijeta
Srijeda
05.05.
Peregrin, Makstm; Andelko
Četvrtak
06.05.
Irenej Srijemski; Dominik S
Petak
07.05.
Dujam, Duje; Flavije; Gizela
Subota
08.05.
Marija Posrednica; Bratoljub
NEDJELJA
09.05.
6. Uskrsna.Pahomije; Mirna

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 02. svibnja 2021.]
UKRATKO: svibanjske pobožnosti, proslava sv. Florijana, IV. grupa za čišćenje, Majčin dan, događanja ususret Pedesetnici.

Svibanjske pobožnosti: u Marijinom mjesecu svibnju pozvani smo moliti krunicu. Molimo je zajedno pola sata prije svetih misa u tjednu i nedjeljom prije jutarnje svete mise.

Proslava sv. Florijana: zaštitnika vatrogasaca proslavit ćemo u utorak, 04. svibnja, u 18:30 sati svetom misom u Popovači i u subotu, 08. svibnja, u 18:30 sati svetom misom kod kapele sv. Florijana u Podbrđu. Pozivamo vatrogasce da se pridruže slavljima svete mise. Osobito molimo za vatrogasne izbore koji se ove godine održavaju u našoj županiji.

Grupa za čišćenje crkve: u petak, 07. svibnja, u 19 sati, za čišćenje crkve je na redu IV. grupa, ulice: Trg G. Erdodyja, Moslavačka, Kolodvorska, Industrijska, Radnička, Vin. Mikulanica.

Majčin dan: iduće nedjelje, 09. svibnja, obilježava se Majčin dan pa ćemo zahvaliti svim majkama na rađanju i odgoju djece.

Događanja ususret Pedesetnici: dane od 13. do 16. svibnja imat ćemo ispunjene događanjima na župi. U četvrtak, 13. svibnja, svetkujemo blagdan Uzašašća Gospodinova, sveta misa je u 18:30 sati, a nakon svete mise koncert (orgulje i violina). U petak, 14. svibnja, sveta misa je u 18:30 sati, a nakon svete mise imat ćemo Molitvu za progonjene kršćane za koje se osobito moli tijekom mjeseca svibnja. U nedjelju, 16. svibnja, svete mise u 9:30 i 11:00 sati predvodi fra Marko Neretljak, promotor duhovnih zvanja. Sudjelujmo ova tri dana kako bismo se pripremili za završetak uskrsnog vremena i svetkovinu Pedesetnice koja je 23. svibnja. Sve informacije bit će uskoro na plakatu.