Ovaj tjedan slavimo:
Ponedjeljak
06.12.
Ambrozile; Agaton
Utorak
07.12.
BEZGREŠNO ZAČEĆE BDM; Marija
Srijeda
08.12.
Abel; Valerija; Zdravka
Četvrtak
09.12.
Gospa Loretska; Julija
Petak
10.12.
Damaz; Damir; Sabin; kv.
Subota
11.12.
Gospa Guadalupska
NEDJELJA
12.12.
3. Ned. Došašća Sv. Lucija; Jasna; Svjetlana; kv.

 

[ŽUPNE OBAVIJESTI, 06. prosinca 2020.]

Nedjelja Caritasa: iduće nedjelje, 13. prosinca, milostinja je namijenjena za Caritas.  

Prodaja božićnih aranžmana: iduće nedjelje, 13. prosinca, prodavat ćemo božićne aranžmane. Prihod je namijenjen za župni caritas.

Svetkovina Bezgrešnog začeća: u utorak, 08. prosinca, na zornicama ćemo proslaviti svetkovinu Bezgrešnog začeća blažene djevice Marije. Prednost ulaska u crkvu imaju osobe s propusnicom, za 5:45 sati ljubičasta propusnica, za 6:15 sati zelena propusnica.

Susret Bratovštine: u utorak, 08. prosinca, u dva večernja termina (18:00 i 18:30) imat će Bratovština svoj kratki susret kako bi se dogovorili za podjelu paketa našim nemoćnim članovima župe.

Preventivne mjere: dana 12. studenoga izdali smo nove preventivne mjere. Pročitajte ih na oglasnoj ploči, crkvenim vratima ili na župnoj internet stranici.

Propusnice za svete mise: nakon svih obreda možete pokupiti propusnicu za dolazak na nedjeljnu misu ili za zornice u tjednu. Za večernjice koje su subotom propusnice ne trebaju. Broj vjernika u crkvi je ograničen na 25 osoba. Djeci propusnica nije potrebna. Stoga, već nakon ove nedjeljne mise, uzmite propusnicu u sakristiji i znajte na koji termin ubuduće dolazite. U crkvu prednost ulaska imaju osobe s propusnicom i  osobe koje imaju misnu nakanu, a nakon njih ostali bez propusnice.

Zornice: od ponedjeljka do petka su dvije zornice. U 5:45 je sveta misa zornica. U 6:15 je zornica službe riječi. Od 6:30 do 7:00 je pojedinačno klanjanje. Za klanjanje ne treba propusnica. Pozivamo starije župljane i djecu da dolaze na klanjanje i na taj način spremnije dočekaju Božić.

Nedjeljne mise: dopodne je šest svetih misa. Termini: 8:00, 8:30, 9:30, 10:00, 11:00, 11:30 sati. Ulazak u crkvu je pet minuta prije početka obreda.

Ispovijed: prije i poslije svakog obreda u trajanju od 20 minuta. Od sada se ispovijeda  u ispovjedaonici.

Pohod nemoćnima: župnik će nemoćne posjetiti i ispovijedati nakon Božića. U došašću će nemoćne pohoditi Bratovština i donijeti im prigodni dar i blagoslovljenu vodu.