Ponedjeljak Marcel, Marcijan, Klaudije, Gerard
Petak sv. Martin iz Porresa, Silvija, Ida
Subota sv. Karlo Boromejski, Drago, Dragutin, Dragica
Nedjelja 31. NEDJELJA KROZ GODINU

Ovaj tjedan sv. Mise u župi Popovača od 29. listopada do 05. studenog 2017. godine

Dan

Nakana

Ponedjeljak   nema mise
  Utorak   19 sati na časti Majci Božjoj po nakani, +iz ob. Lovrić i Šarčević
  Srijeda   8 sati +Ilija i Sarafina Idžan
      11 sati +
  Četvrtak   19 sati +Lidija (god) i Ivan Leci
  Petak   19 sati +Juro, Janja i Želimir Đudarić, +iz ob. Tbušić i Gosarić
  Subota   8 sati +Ivan, Andrija i +iz ob. Čipraković, Fišter, Srebačić
  Nedjelja   8 sati +
  05.11.2017.   9:30 sati +Ruža, Mara i Mijo Đelmo
      11 sati za puk

U srijedu je svetkovina SVIH SVETIH. Svete Mise su u 8 i 11 sati. Na SVI SVETE sv. Misa u Bolnici "Dr. Ivan Barbot" u 9.30 sati.

Blagoslovna molitva kod središnjeg križa na groblju u 14.30 sati.

Potpuni oprost u Godini Milosrđa za pokojnike čije su duše u čistilištu može se postići:
a) tko pohodi groblje i u dane od 1. do 8. studenoga moli za pokojne;
b) tko na te dane pohodi neku crkvu uz sakramentalnu ispovijed i pričest, izmoli Molitvu Gospodnju i Vjerovanje te moli na nakanu sv. Oca.

U četvrtak je DUŠNI DAN. Sv. Misa je u 8 sati

Kroz listopad molit ćemo listopadske pobožnosti u čast BD Marije. Svaki dan pola sata prije mise krunica i litanije Majci Božjoj.
Pozivamo svu školsku djecu koja su prije podne u školi da se priključe svim vjernicima na pobožnosti moljenja krunice.

NEMA ŽUPNE KATEHEZE (ŽUPNI VJERONAUK) ZA PRVOPRIČESNIKE, KRIZMANIKE I SEDMI RAZRED

SUBOTA, 28.10. –
10.00 župna kateheza(vjeronauk) i kreativna radionica za 1. i 2. razred
10.30 župna kateheza (vjeronauk) i kreativna radionica za 4.,5. i 6. razred
10.30 kreativna radionica za prvopričesnike, krizmanike i sedme razrede
10.00 PANO GRUPA
10.00 KARITATIVNA GRUPA
10.30 ČITAČI NA MISAMA – DJEČJA SKUPINA
11.00 PROBA dječjeg zbora
11.30 MINISTRANTI

PONEDJELJAK – KREATIVNE RADIONICE ZA MLADE I ODRASLE i tečaj šivanja u 18.00

UTORAK – POBOŽNOST MILOSRDNOM ISUSU U 19.30

PETAK - ČITAČI NA MISAMA – odrasla skupina u 19.30

Tisak: Glas Koncila

NAJAVE:

- 16.12. Biskupijsko hodočašće u nacionalno svetište sv. Josipa u Karlovcu

Proba mješovitog zbora nije u petak zbog odlaska u Sisak, na susret mladih, "Moj najviši skok" u crkvu sv. Marije Kraljice mira - Sisak, U 18 sati sv. Misa, 19.30 sati susret s Blankom Vlašić. Na probi zbora mladih došlo je novih članova njih 9 novih molim da im se svakako još pridruže, osobito ako netko zna svirati nekakav instrument, ne mora biti mlad.

SUBOTA
– proba mješovitog zbora u 19.30 sati
– proba zbora mladih u 20.15 sati

Veliko hvala svima koji su u ovoj pastoralnoj godini 2017./18., u mjesecu rujnu i listopadu, poklonili svoje vrijeme, trud i sposobnosti kako bi naša župa mogla napredovati. Hvala svima koji pomažu da prelazimo granice crkvenog dvorišta. Na slajdovima kroz dio fotografija možete vidjeti kako smo bili aktivni!

Hvala svim obiteljima i dobročiniteljima!

Planiramo aktivnosti vezane za advent i Božić, vezane uz ukrašavanje i crkvenog dvorišta i trga, stoga Vas molimo da ako imate stare sanjke, ako imate viška drvenih gajbica, perja od guske, raditi ćemo krila za anđela,platna koje vam ne treba od kojega bi mi mogli šivati kostime za Žive jaslice, da nam donirate.

Još jednom hvala svima na suradnji, sve što je bilo dobro želimo nastaviti, što je bilo loše potruditi ćemo se popraviti, sve na veću slavu Božju!

Kao što se vidi; orgulje koje smo kupili, (presložili, restaurirali novi umjetnički okvir i ormar napravili), tj. sada su dobile svoj konačni oblik, treba još nešto detalja urediti (bojenje cijevi, i obući sviraonik) a kad bi bilo dovoljno velikih kumova onda bi kupili novi sviraonik. Hvala Bogu što su već počeli kumovi davati za orgulje. Budući smo pri završetku radova već smo puno toga platili ali smo u velikom, velikom minusu. Pa se nadam i molim i Vas da se uključite kao kumovi koji to možete. Orgulje imaju preko 1100 cijevi. Pa svako može kumovati tj. kupiti 1 cijev. Napravio sam plan kako je to moguće. Kum se orgulja može biti: počevši od 200 kn, 50 eura, 500 kn, 100 eura, 1000, kn, 200 eura, 2000 kn, 500 eura, 5000 kn, 1000 eura, i više od 1000 eura. A već sad imamo 2 donatora s više od 1000 eura, a neki koji su dali manje a za njih je to doista znatno i puno. Ako tako i mi budemo dali znatno i osjetno dovršit ćemo to veliko djelo za crkvu i župu.

Zahvalna srca na njih i sve Vas zazivljem Božji blagoslov.

Zamolba za namjensku donaciju – orgulje

Poštovani,

U potpunoj ovisnosti o dobrim ljudima koji su voljni nesebično pomoći i time podržati naš projekt – orgulje, slobodan sam Vas zamoliti za financijsku pomoć.
Za župu je to vrlo velik izdatak za koji ni višegodišnja redovna sredstva ne bi bila dostatna.
Molimo Vas stoga za pomoć kako bi mogli dovršiti to veliko djelo za crkvu i župu.
Sredstva se mogu uplatiti na žiro-račun župe Popovača broj (U PBZ): HR47 2340009 1100182889
OIB 77996069142.

Zahvalna srca zazivljem na Vas Božji blagoslov!